Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Aktualności

Poszukujemy właściciela kontenera

08.11.2019
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. poszukuje właściciela kontenera zlokalizowanego na nieruchomości przy ul. Bytomskiej 3,5,6 na terenie portu w Szczecinie.

Wspólny komunikat ZMPSiŚ SA oraz Bulk Cargo Port Szczecin

05.11.2019
5 listopada 2019 roku, po uzyskaniu zgody Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, ZARZĄD MORSKICH PORTÓW SZCZECIN I ŚWINOUJŚCIE S.A. z siedzibą w Szczecinie oraz „BULK CARGO – PORT SZCZECIN” Spółka z o.o. z siedzibą w Szczecinie zawarły aneks do umowy dzierżawy z 15 września 1994 roku, którego postanowienia m.in. zmieniają czas trwania tej umowy na umowę na czas oznaczony – 30 lat. 

Współpraca z portem w Rotterdamie

30.10.2019
Zarządy portów Szczecin i Świnoujście oraz holenderskiego portu Rotterdam podpisały w Rotterdamie porozumienie o wzajemnej współpracy. Dokument został podpisany w obecności Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Podpiszemy list intencyjny z portem w Rotterdamie

28.10.2019
W dniach 29-30 października br. Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą odbędą wizytę oficjalną w Królestwie Niderlandów. W jej bogatym programie znajdują się zarówno spotkania dwustronne o charakterze politycznym, obchody 75. rocznicy wyzwolenia Holandii przez polskie wojsko, spotkania w instytucjach międzynarodowych mających siedzibę w Holandii, spotkanie z Polonią, jak i ważne wydarzenia gospodarcze.

Spotkanie z wojewodą

22.10.2019
We wtorek 22 października br. prezes ZMPSiŚ Krzysztof Urbaś spotkał się z wojewodą zachodniopomorskim Tomaszem Hincem.

Kierunek misja ONZ w Libanie

21.10.2019
W szczecińskim porcie trwa załadunek sprzętu wojskowego, który słuzyć będzie żołnierzom "Błękitnej Brygady" podczas misji w Libanie. 

Ostatnie pożegnanie śp. Kornela Morawieckiego

05.10.2019
W sobotę 5 października br. w Warszawie z udziałem najwyższych władz państwowych odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Kornela Morawieckiego.

Terminal Promowy w Świnoujściu będzie przebudowywany

19.09.2019
W Świnoujściu 19 września br. na terminalu promowym odbyła się uroczystość podpisania umowy na wykonanie robót wraz z przekazaniem placu budowy dla zadania „Przystosowanie infrastruktury terminala promowego w Świnoujściu do obsługi transportu intermodalnego”. W uroczystości uczestniczył minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej  Marek Gróbarczyk.

Dwa giganty w porcie

11.09.2019
Środa 11.09. piękny widok w porcie Szczecin, dwa ogromne masowce u nas, praca wre.

7. Międzynarodowy Kongres Morski

06.09.2019
W Szczecinie w dniach 5 i 6 września z udziałem 600 uczestników z całego świata, odbył się 7. Międzynarodowy Kongres Morski, jedno z najważniejszych krajowych wydarzeń związanych z gospodarką morską. Wzięli w nim udział ministrowie odpowiedzialni za ten sektor gospodarki, jak również za transport, infrastrukturę i rozwój, a także szefowie międzynarodowych firm i organizacji skupiających branżę morską, portową i stoczniową oraz edukację i administrację.