Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Aktualności

Wojewoda dziękuje ZMPSiŚ za pomoc w walce z Covid-19

09.07.2020
Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc złożył na ręce prezesa Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA Krzysztofa Urbasia podziękowania za wsparcie w walce z Covid-19.

Uroczysty setny odbiór gazu w Świnoujściu

03.07.2020
Odbiór jubileuszowej setnej dostawy skroplonego gazu do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu miał uroczysty charakter. Odbył się z udziałem przedstawicieli najwyższych władz państwowych z marszałek sejmu Elżbietą Witek na czele.

100. dostawa gazu do terminalu LNG

03.07.2020
W piątek rano przypłynął do Świnoujścia z Ras Laffan w Katarze statek Al Safliya z setną dostawą skroplonego gazu.

Dźwiękowy Szlak Odry - koncert

03.07.2020
W najbliższy weekend sobotę i niedzielę 4 i 5 lipca zapraszamy na  koncert i premierę płyty "Dźwiękowy Szlak Odry" Michała Zygmunta w ramach wystawy „Narodziny Polskiego Szczecina”.

Wysoki poziom bezpieczeństwa w portach w Szczecinie i Świnoujściu

25.06.2020
Komisje Weryfikacyjne powołane przez Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie i Komendanta Wojewódzkiego Policji zakończyły działania kontrolne sprawdzające poziom bezpieczeństwa obiektów portowych administrowanych przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. Odbywające się corocznie audyty wynikające z realizacji zapisów ustawy z dnia 4 września 2008 roku o ochronie żeglugi i portów morskich oraz Kodeksu ISPS, w tym roku miały szczególny charakter wynikający ze stanu zagrożenia epidemicznego.

Wykonawca rozbudowy Terminalu LNG wybrany

24.06.2020
Polskie LNG z grupy GAZ-SYSTEM oraz Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście podpisali umowy z konsorcjum firm PORR S.A. i TGE Gas Engineering GmbH na wykonanie rozbudowy Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Dźwigi, żurawie, suwnice…

19.06.2020
Trudno sobie wyobrazić port bez dźwigów. Stanowią nieodłączny element krajobrazu nabrzeży – jako podstawowe urządzenia służące do załadunku i rozładunku statków. Z daleka widoczne w Szczecinie i Świnoujściu, świadczą o portowym charakterze tych miast.

Basen Kaszubski w porcie Szczecin chce modernizować pięć firm

15.06.2020
Pięć firm złożyło oferty do Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA w odpowiedzi na przetarg na roboty budowlane w ramach inwestycji „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Basenu Kaszubskiego”. Oferenci wycenili swoje usługi od prawie 223 do blisko 296 mln złotych, przy zakładanym budżecie ok. 286 mln złotych.

Na terminalu promowym w Świnoujściu roboty budowlane idą pełną parą

10.06.2020
Pełną parą idą roboty budowlane w ramach inwestycji przystosowanie infrastruktury terminalu promowego w Świnoujściu do obsługi transportu intermodalnego. Terminal z każdym dniem zmienia swoje oblicze.

Nowe nabrzeża przeładunkowe w porcie Szczecin chce budować sześć firm

08.06.2020
Sześć ofert wpłynęło do Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA w odpowiedzi na przetarg na roboty budowlane w ramach inwestycji „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Kanału Dębickiego”. Najtańsza opiewa na kwotę prawie 344 mln złotych podczas, gdy najdroższa przekracza 596 mln złotych.