• Home »
  • PL »
  • Aktualności »
  • ZARZĄD M.P.S.iŚ. S.A. KONTYNUUJE POSTĘPOWANIE PRAWNE W STOSUNKU DO NORD STREAM PRZED SĄDEM W HAMBURG

Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

ZARZĄD M.P.S.iŚ. S.A. KONTYNUUJE POSTĘPOWANIE PRAWNE W STOSUNKU DO NORD STREAM PRZED SĄDEM W HAMBURG

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. złożył w sądzie w Hamburgu odwołanie od decyzji niemieckiego Urzędu Żeglugi i Hydrografii (BSH), który wydał konsorcjum Nord Stream zezwolenie na ułożenie gazociągu nie przyjmując jednocześnie naszych argumentów dotyczących głębokości ułożenia gazociągu na dnie Bałtyku.

Wielokrotnie zwracaliśmy uwagę, że zbyt płytkie ułożenie gazociągu na północnym torze podejściowym do polskich portów może w przyszłości blokować możliwość korzystania z portów jednostkom o zanurzeniu większym niż obecnie.
Dotychczas nasze postulaty nie zostały uwzględnione, a w lutym BSH odrzuciło naszą skargę dotycząca sposobu ułożenia rurociągu. W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem było skierowanie sprawy do sądu
- Od początku tej inwestycji domagamy się zagłębienia rurociągu w dnie morskim lub jego przesunięcia na głębsze wody, aby w przyszłości nie blokował on dostępu  do polskich portów. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami zamierzamy w tej sprawie wykorzystać wszystkie dostępne możliwości prawne – mówi prezes ZMPSiŚ Jarosław Siergiej.