Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Aktualności

Terminal Promowy w Świnoujściu przyjmie największe promy pływające po Bałtyku

24.01.2022
Krzysztof Urbaś, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. uczestniczył w konferencji „Perspektywy polskiego przemysłu stoczniowego”, która miała miejsce w Szczecinie 24 stycznia br.

W portach Szczecin i Świnoujście rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej rozpoczęta

20.01.2022
W grudniu ub. roku Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. podpisał z Korporacją Budowlaną DORACO umowę na wykonanie prac w ramach projektu „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej w portach w Szczecinie i w Świnoujściu”. Wykonawca wkroczył już na teren inwestycji. Za chwilę rozpoczną się prace w oparciu o specjalny harmonogram określający poszczególne etapy i obszary realizacji zadania.

Rekord przeładunków – porty morskie podsumowały 2021 rok

17.01.2022
Konferencją prasową z udziałem wiceministrów infrastruktury Marka Gróbarczyka i Grzegorza Witkowskiego zarządy portów morskich Gdańsk, Gdynia oraz Szczecin-Świnoujście podsumowały wyniki przeładunkowe za 2021 rok.

W porcie Szczecin most na Ostrów już gotowy

14.01.2022
Pogrążanie ścianek szczelnych na nabrzeżu Czeskim i roboty kafarowe na nabrzeżach Norweskim i Duńskim. Poza tym budowa platformy na wyspie Ostrów Mieleński. Te prace są właśnie wykonywane w porcie Szczecin, w ramach projektu, który ma poprawić dostęp do portu w rejonie Kanału Dębickiego.

Finał parkingowego przedsięwzięcia przy terminalu promowym w Świnoujściu

11.01.2022
Terminal Promowy Świnoujście ma nowy dodatkowy parking na 278 miejsc postojowych dla samochodów ciężarowych. Właśnie zakończyła się inwestycja Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

Mega ilość nawozów w porcie Szczecin

27.12.2021
W porcie Szczecin na nabrzeżu Gliwickim rozładowywany jest  największy statek z nawozami w historii portowej spółki przeładunkowej Bulk Cargo - Port Szczecin.

ZMPSiŚ nabył kompleks nieruchomości od MSR „Gryfia” w Świnoujściu

21.12.2021
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. skorzystał z przysługującego mu ustawowo prawa pierwokupu nieruchomości zbywanych przez Morską Stocznię Remontową „Gryfia” S.A.

Rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej w portach w Szczecinie i w Świnoujściu – podpisanie umowy z wykonawcą

17.12.2021
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA podpisał z Korporacją Budowlaną DORACO umowę na wykonanie prac w ramach projektu „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej w portach w Szczecinie i w Świnoujściu”.

ZMPSiŚ z wyróżnieniem Społecznej Odpowiedzialności Biznesu 2021

17.12.2021
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA otrzymał drugi rok z rzędu wyróżnienie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. W tej kategorii spośród 19 nominowanych spółka zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie Przedsiębiorca Pomorza Zachodniego Roku 2021 organizowanym przez Północną Izbę Gospodarczą w Szczecinie zrzeszającą przedsiębiorców Pomorza Zachodniego. W imieniu ZMPSiŚ SA nagrodę odebrał Daniel Stachiewicz, wiceprezes ds. ekonomiczno-finansowych.

Port Szczecin zwiększa moc nabrzeży w Kanale Dębickim

01.12.2021
Zwiększenie wydajności istniejących nabrzeży, budowa nowych i poprawa jakości obsługi ładunków w porcie Szczecin to cele inwestycji „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Kanału Dębickiego”. O postępie prac mówiono podczas konferencji prasowej.