Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Aktualności

Gotowi na nowe promy

29.11.2021
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA z zadowoleniem przyjął informację o podpisaniu umowy pomiędzy spółką Polskie Promy a Stocznią Gdańską na budowę trzech promów typu ro-pax z opcją budowy promu czwartego. Promy maja być „nowoczesne, proekologiczne i niskoemisyjne”, a każdy z nich oferować ma aż 4100 m linii ładunkowej. To doskonale wpisuje się we współczesne tendencje na rynku promowym.

„Strażak-24” wrócił do pracy

26.11.2021
Po pięciomiesięcznej przerwie związanej z gruntownym remontem wrócił do służby  w porcie Szczecin statek pożarniczy „Strażak-24". Ta jednostka strzeże bezpieczeństwa w porcie już od ponad 45 lat. Dzięki niedawnemu remontowi będzie mogła pracować jeszcze co najmniej przez kolejną dekadę.

Delegacja IMO z wizytą w portach Szczecin-Świnoujście

23.11.2021
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA gościł w dniach 22-23 listopada bm. przedstawicieli placówek dyplomatycznych i przedstawicieli IMO w Polsce. Wizyta studyjna odbyła się z inicjatywy Ministerstwa Infrastruktury. Jej celem była promocja polskiej kandydatury w Radzie IMO w kategorii C na lata 2022-2023.

Artefakty z toru na wystawie w Szczecinie

18.11.2021
W Szczecinie zagościła wystawa "Zabytki toru wodnego Świnoujście-Szczecin ". Uroczystego jej  otwarcia dokonał sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej i wodnej - Marek Gróbarczyk.

Są pieniądze na budowę falochronu osłonowego terminalu kontenerowego w Świnoujściu

17.11.2021
We środę 17.11. Sejm RP uchwalił nowelizację ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. W rezultacie przyjętych zmian legislacyjnych podwyższony będzie kapitał zakładowy spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

Szósta zbiórka krwi w porcie

05.11.2021
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie szósty raz zorganizował portową zbiórkę krwi.

Informacja z dnia 3.11.2021

03.11.2021
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA informuje, że objął wsparciem finansowym w kwocie trzech tysięcy złotych grę miejską dla dzieci i młodzieży poświęconą 900-leciu zdobycia Szczecina przez Bolesława Krzywoustego organizowaną w ramach obchodów Święta Niepodległości w Szczecinie w dniu 13 listopada br. Nadmieniamy jednocześnie, że ZMPSiŚ SA w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu obejmuje sponsoringiem imprezy o różnorodnym charakterze i wymiarze, ukierunkowanych na integrację środowisk lokalnych, w tym wzmacnianie tradycji i kultury.

Zabytki z pogłębienia toru wodnego Świnoujście-Szczecin na wystawie w Warszawie

26.10.2021
Od 28 października do 5 listopada br. w holu budynku przy ul. Nowy Świat 6/12 w Warszawie będzie można oglądać wielkoformatową wystawę poświęconą zabytkom wydobytym z modernizowanego toru wodnego Świnoujście-Szczecin. Oprócz plansz dokumentujących najciekawsze znaleziska, np. średniowieczny miecz z pochwą, będą również pokazane cenne eksponaty. Wśród nich gwiazdowy silnik lotniczy samolotu bombowego Boeing B-17 Flying Fortress z czasów drugiej wojny światowej.

Terminal promowy w Świnoujściu postęp prac modernizacyjnych

19.10.2021
Postępują roboty budowlane na terminalu promowym w Świnoujściu.  Ten zostanie przystosowany do obsługi transportu intermodalnego, czyli przewozu ładunków wykorzystującego różne środki transportu. Inwestorem jest Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

Głębokowodny Terminal Kontenerowy Świnoujście - informacja komisji z dnia 18.10.2021

18.10.2021
Zgodnie z informacją komisji prowadzącej postępowanie mające na celu zawarcie umowy przedwstępnej zobowiązującej do zawarcia umowy przyrzeczonej o korzystanie z nieruchomości zlokalizowanej w granicach portu morskiego w Świnoujściu przeznaczonej na prowadzenie terminalu kontenerowego zgodnie z koncepcją zaproponowaną i zrealizowaną przez korzystającego,na podstawie pkt III.7 lit.a pkt (iv) Procedury postępowania (https://ww.port.szczecin.pl/pl/oferta/glebokowodny-terminal-kontenerowy/zaproszenie/) do udziału w II etapie zostali dopuszczeni następujący Uczestnicy Postępowania, którzy złożyli Zgłoszenia do upływu terminu składania Zgłoszeń wskazanego w pkt XVI.1 Procedury: