Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Aktualności

Sezon turystyczny rozpoczęty

12.05.2008
poniedziałek 12 maja rozpoczyna się w Szczecinie sezon turystyczny dla statków wycieczkowych. Przy nabrzeżu na Wałach Chrobrego o godz. 20.00 jako pierwszy zacumuje m/s Johannes Brahms

Nowi członkowie Rady Nadzorczej

30.04.2008
W wyniku zakończenia postępowania konkursowego, w dniu 21.04. br. Minister Skarbu Państwa powołał do Rady Nadzorczej Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. reprezentujących Skarb Państwa.

Prezentacja portów na Śląsku

28.04.2008
Jak co roku, również w roku bieżącym przedstawiciele Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. zachęcali firmy ze Śląska do korzystania z portów w Szczecinie i Świnoujściu. Spotkanie ze śląskimi przedsiębiorcami odbyło się pod hasłem "Porty w Szczecinie i Świnoujściu- bramą na świat dla regionu śląskiego"

Konferencja prasowa w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

28.04.2008
24.04.2008 w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. odbyła się konferencja prasowa. Członkowie zarządu spółki przedstawili dziennikarzom wyniki osiągnięte przez firmę w roku 2007 oraz przekazali informacje dotyczące sytuacji w pierwszym kwartale bieżącego roku. Znaczną część spotkania poświęcono omówieniu już zakończonych oraz planowanych w najbliższym czasie.

Ambasador Belgii z wizytą w portach w Szczecinie i Świnoujściu

14.04.2008
Przez dwa dni 9-10. kwietnia br. gościł w naszym regionie ambasador Belgii w Polsce Jan Luykx. Wraz z przedstawicielami poszczególnych regionów Belgii namawiał do intensyfikacji współpracy między naszymi krajami.W Polsce działa obecnie około 500 firm z różnych branż z udziałem kapitału belgijskiego.

Nowy prom na trasie Świnoujście - Ystad

26.03.2008
Już w sezonie letnim na trasę Świnoujście- Ystad wprowadzony zostanie nowy prom. Będzie nazywał się "Skania". Kupiła go Polska Żegluga Morska i będzie eksploatowany pod szyldem Unity Line.

Konferencja zamykajaca projekt InMor

18.03.2008
26 marca br. w Hotelu Radisson SAS w Szczecinie, w ramach projektu InMor  - Innowacyjność i Współpraca Siłą Gospodarki Morskiej Regionu, odbędzie się konferencja podsumowująca projekt  oraz cykl spotkań dotyczących powstania zachodniopomorskiego klastra morskiego jako instrumentu zwiększenia konkurencyjności gospodarki morskiej naszego regionu.

Operator terminalu kontenerowego wybrany

25.02.2008
Rozstrzygnięty został przetarg na operatora nowego terminalu kontenerowego w porcie w Szczecinie. Najlepsza okazała się oferta złożona przez konsorcjum firm Drobnica - Port Szczecin i PCC Rail S.A.

Wyposażenie dla fabryki opon Bridgestone

05.02.2008
2 lutego przy nabrzeżu Holenderskim w terminalu Fast Terminals porcie w Szczecinie cumował statek "Wiebke". W pierwszej partii wyposażenia do powstającej pod Stargardem Szczecińskim fabryki znalazły się 32 skrzynie z różnymi maszynami i elementami wyposażenia linii produkcyjnych.