Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Gotowi na nowe promy

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA z zadowoleniem przyjął informację o podpisaniu umowy pomiędzy spółką Polskie Promy a Stocznią Gdańską na budowę trzech promów typu ro-pax z opcją budowy promu czwartego. Promy maja być „nowoczesne, proekologiczne i niskoemisyjne”, a każdy z nich oferować ma aż 4100 m linii ładunkowej. To doskonale wpisuje się we współczesne tendencje na rynku promowym.

Inicjatywa cieszy tym bardziej, że ZMPSiŚ obserwując zmiany zachodzące w światowym transporcie promowym czyli zastępowanie starych promów promami większymi, nowoczesnymi i bardziej ekologicznymi od  lat konsekwentnie modernizuje i ulepsza infrastrukturę i suprastrukturę świnoujskiego terminala promowego. Przykładem może być realizowana właśnie inwestycja przystosowująca terminal promowy do obsługi transportu intermodalnego oraz obsługi największych i najnowocześniejszych promów pływających na Bałtyku. Powiększane są również parkingi samochodowe, place składowe, remontowane drogi dojazdowe, automatyzowana jest obsługa ruchu samochodów i promów na terminalu. Kupowany jest nowy sprzęt.

Terminal promowy jest w pełni gotowy na przyjęcie rozbudowanej i nowocześniejszej floty. Tylko kompleksowe działania, czyli nowoczesny terminal profesjonalnie obsługujący rozbudowaną, nową flotę zwiększyć może konkurencyjność Terminalu Promowego Świnoujście na bałtyckim rynku promowym. 
Z niecierpliwością czekamy więc na nowe promy!

Zdjęcia