• Home »
  • PL »
  • Aktualności »
  • ZMPS i Ś S.A. Solidnym Pracodawcą Ziemi Zachodniopomorskiej 2006

Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

ZMPS i Ś S.A. Solidnym Pracodawcą Ziemi Zachodniopomorskiej 2006

25.05.2007 Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. otrzymał od grupy Media Partner wydawcy "Przeglądu Gospodarczego" tytuł "Solidny Pracodawca Ziemi Zachodniopomorskiej 2006".

Tytuł przyznawany jest firmom, które oprócz dobrych wyników ekonomicznych dbają o rozwój swoich pracowników, prowadzą przemyślaną politykę kadrową, słowem-inwestują w kapitał ludzki. Właśnie o potrzebie tego rodzaju inwestycji mówił wręczając nagrodę wicedyrektor Media Partner Grzegorz Kozicki.

- tytuł solidnego pracodawcy jest szczególnym wyróżnieniem w sytuacji, kiedy coraz więcej osób wyjeżdża z naszego kraju, aby szukać pracy za granicą. Takie przedsiębiorstwa, jak ZMPSiŚ S.A. są dowodem, że także w Polsce możemy tworzyć dobre, stabilne i bezpieczne miejsca pracy z otwartymi możliwościami rozwoju zawodowego i realizacji własnych ambicji.

Odbierając nagrodę prezes ZMPSIŚ S.A. Janusz Catewicz zwrócił uwagę na wyzwania, którym firma będzie musiała sprostać w najbliższym czasie. Mówił o zamierzeniach rozwojowych portu w Szczecinie i Świnoujściu w kontekście planu inwestycyjnego na lata 2007-2013.

Działania ZMPSiS S.A. koncentrować się będą przede wszystkim na poprawie infrastruktury drogowej i kolejowej w portach, modernizacji infrastruktury hydrotechnicznej oraz budowie nowej infrastruktury hydrotechnicznej. Realizacja tych zamierzeń, będzie możliwa między innymi dzięki środkom pozyskiwanym z funduszy Unii Europejskiej. Prezes Catewicz podziękował wszystkim pracownikom Spółki, kadrze kierowniczej, Radzie Nadzorczej, przedstawicielom związków zawodowych za dotychczasowe osiągnięcia i prosił o dalszą aktywną pracę na rzecz rozwoju naszej firmy.

W uroczystości udział wzięła reprezentująca Wojewódzki Urząd Pracy Danuta Strybel, list gratulacyjny przesłał także wojewoda zachodniopomorski Robert Krupowicz.

Wojciech Sobecki
rzecznik prasowy